Výrobca CAME prináša široký výber pohonov na posuvné a krídlové vstupné brány, ktoré sa vyznačujú dlhou životnosťou, spoľahlivosťou a veľmi nízkou mierou kazivosti. Produkty CAME Vás určite nesklamú, sú najvyššou triedou medzi pohonmi krídlových a posuvných brán s robustnou konštrukciou a fungujú spoľahlivo aj v pri vysokej intenzite používania a v náročných klimatických podmienkach. Všetky náhradné diely sú za 24 hodín k dispozícii.

Za posledných 20 rokov bolo na Slovensku namontovaných cez 20 000 pohonov.

Všetky pohony od firmy CAME sú označené značkou EN tested a spĺňajú najprísnejšie európske bezpečnostné normy.


POHONY NA GARÁŽOVÉ BRÁNY

V našej ponuke pohonov na garážové brány nájdete 2 základné typy:

  • vlečný pohon pre sekciové a výklopné brány
  • a bočný motor používaný výhradne pre výklopné brány

Motor pohonov je vybavený senzorom plynulosti pohybu. Tento v prípade kontaktu s prekážkou, napríklad autom alebo stojacou osobou, spustí spätný pohyb a zabráni poškodeniu vozidla alebo zraneniu osoby. 


POHONY NA KRÍDLOVÉ BRÁNY

Krídlové brány sú riešením predovšetkým v prípade, ak obmedzený priestor po stranách vstupného otvoru nedovoľuje inštaláciu posuvnej brány.

Výber najvhodnejšieho typu pohonu sa určí podľa možnosti uchytenia pohonu, šírky a váhy krídla brány a to vrátane tlaku vetra, ktorý pôsobí na plochu brány pri extrémnych poveternostných podmienkach.

Riadiace elektroniky pre pohony krídlových brán umožňujú pripojenie ľubovolných ovládacích prvkov, od jednoduchého tlačidla, cez kľúčový ovládač, kódovú klávestnicu, snímač bezkontaktných kariet až po diaľkové ovládanie. Brány je tiež možné vybaviť ďalšimi prvkami pre zvýšenie bezpečnosti a pre lepšiu ochranu majetku a ľudí.
Medzi ochranné prvky patria:

  • fotobunky obmedzujúce pohyb brány v prípade detekcie prekážky
  • nárazové bezpečnostné rebrá na krídlach brány brániace privretiu
  • svetelný maják pre upozornenie na výjazd vozidla

CAME KRONO

Dve verzie pohonu pre brány s krídlom do 3 m a do 5 m. Pohon Krono je ideálnym riešením pre kované brány, pretože je robustný, tichý a jeho dizajn dokonale ladí s eleganciou kovaných brán. Jeho technológia zaručuje spoľahlivý chod s dlhou životnosťou.


POHONY NA POSUVNÉ BRÁNY

Výber vhodného typu pohonu pre posuvnú bránu sa volí podľa konštrukcie a váhy posuvného krídla s primeranou rezervou pre prípadné náročnejčie klimatické podmienky alebo intenzívnu prevádzku. Posuvné brány sú najvhodnejším riešením vstupov šetriace priestor a ponúkajúce dokonalý užívateľský komfort. Riadiace elektroniky pre pohony krídlových brán umožňujú pripojenie ľubovolných ovládacích prvkov od jednoduchého tlačidla, cez kľúčový ovládač, kódovú klávesnicu, snímač bezkontaktných kariet až po diaľkové ovládanie.

Brány je tiež možné vybaviť ďalšimi prvkami pre zvýšenie bezpečnosti a pre lepšiu ochranu majetku a ľudí.
Medzi ochranné prvky patria:

  • fotobunky obmedzujúce pohyb brány v prípade detekcie prekážky
  • nárazové bezpečnostné rebrá na krídlach brány brániace privretiu
  • svetelný maják pre upozornenie na výjazd vozidla

TRUBKOVÉ MOTORY

Tieto môžu byť opatrené doplnkovými zariadeniami sledujúcimi poveternostné podmienky, ktoré v prípade nárazových vetrov aicky zložia žalúzie alebo markízu s cieľom zabrániť ich poškodeniu.

Samotné zariadenia je možné ovládať pomocou nástenných tlačidiel alebo aj jednoduchšie cez diaľkový ovládač. Obsluha je pohodlná a prináša maximálny užívateľský komfort.